CZ - EN
EN - CZ

Turnaje

CHRAST CUP 2009

Tento turnaj byl prvním turnajem, ve kterém jsme hráli na normalní velkém hřišti s pěti hráči a bylo to znát. Hrálo se pouze 1x12 což je škoda.

V sestavě: Jirka Olmer - David Kalina, Jindra Michl, Petr Chaloupský - Michal Kocourek, Jakub Šárka, Petr Bína, Vítek Chrást jsme nastupili k prvnímu utkání proti Unihoc team. V našem týmu byl zmatek, prohazovaly se nesmyslně posty a občas bylo ve hře dokonce i pět útočníků, což znamenalo nesčetné přečíslení a z těch padaly góly. Ještě navíc jsme dostali dva rychlé góly a začalo to vypadat na debakl. Pak jsme se dostali znovu do zápasu trochu náhodnou střelou Kuby Šárky a začali jsme doufat v obrat. Ovšem po dalším přečíslení soupeř znovu odskočil na rozdíl dvou branek. V zápětí jsme znovu snížili gólem Kuby, ovšem už nezbývalo mnoho času, navíc v posledním zoufalém snažení jsme dostali gól na konečných 4:2. To byla tvrdá lekce, ovšem z ní jsme se dokonale poučili. Prohodili se Michal s Petrem Chaloupským a to neslo ovoce.

V dalším zápase jsme hráli, asi s nejlepším týmem turnaje Valmezem. Od začátku nás točili a dostali jsme znovu rychlý gól. Poté se to opravdu rozjelo. Za tři minuty vyslal soupeř deset střel, ovšem náš golman předvedl svůj nejlepší výkon na turnaji. Z tlaku jsme se dlouho nemohli dostat až v polovině zápasu utekl David a naservíroval nádhernou přihrávku Petrovi Bínovi a ten už měl úlohu snadnou. Pak se znovu rozjel ten obrovský koloteč střel a dorážek a pojedné z nich jsme znovu prohrávali tentokrát 2:1. To už jsme moc nevěřili v obrat, protože nám soupeř skoro nepůjčil míček. Minutu před koncem ovšem skvěle zabojoval David, který s Jirkou předvedli nejlepší výkon z celého mužstva, a vybojoval míček pro Kubu, který zavěsil. Poslední minutu už se jen dohrávalo a tak jsme si připsali první bod a skvělý výkon. Škoda jen, že jsme takhle nehráli proti Unihoc teamu, protože s takovým nasazením by to bylo určitě lepší a dost možná bychom vyhráli.

Ve třetím utkání jsme hráli proti nejslabšímu týmu turnaje CM Třebová a byla povinnost vyhrát. Proti slaboučkému soupeři se nám dlouho nedařilo prosadit, až v půlce zápasu skóroval Petr Bína střelou ze středu. Tím odpor soupeře definitivně odpadl a pak už se jen čekalo kde se zastaví skóre. Po gólech Kuby, znovu Petra a dalších třech gólech Kuby to skončila 6:0. Tento zápas nic neřešil, protože soupeř měl jedinou střelu a nebyl si schopen přihrát. Škod jen že jsme nehráli obě půle stejně, protože by skóre mohlo být daleko vyšší.

V posledním zápase základní skupiny jsme změřili síli s Tatchentou Zhoř. Druzí ve skupině jsme už být nemohli a ke třetímu nám stačila remíza. Toto byl asi nejflorbalovější zápas, protože soupeř hrál velmi čistě a technicky oproti ostatním týmům. V zápase jak už je zvykem jsme prohrávali po celkem brzkém gólu. Poté byla hra velice vyrovnaná a plná šancí. Po gólu Kuby Šárky jsme vyrovnali a znovu jsme polevili. Od asi půlky nás soupeř tlačil a k ničemu jsme se nedostali. Ještě k tomu se nechal, asi trochu zbytečně, vyloučit v 9.minutě na soupeřově půlce Petr Bína a začalo nejtežší minuta zápasu. Oslabení jsme výtečne zvládli, ovšem tlak neustal. Soupeř se stále nemohl  prosadit a tak přišel zasloužený trest. Vítek s Kubou šli dva na jednoho a Vítek nádhernou přihrávkou našel Kubu před prázdnou bránou a ten 12 vteřin před koncem neměl s uklizením míčku do brány žadný problém. I soupeř věděl, že je utkání ztraceno a tak jsme se mohli radovat z výhry 2:1. V tomto zápase musím podotknout skvělý výkon Jindry a Vítka, kteří byli na celé oslabení a zvláště v zádu hráli velice sebejistě.

V našem posledním vystoupení jsme hráli proti pravému opaku Tatchenty - Lanškrounu. Lanškroun hrál velice tvrdě a agresivně a to nám trochu přistřihlo křídla. Zápas byl prakticky bez šancí a čekalo se nachybu soupeře. Tu jsme ovšem udělali my. Po jedné ze střel se po nedůrazu dostal Lanškroun do vedení, které i přes naše šance udržel.

Celý turnaj nakonec vyhrál Lanškroun na nájezdy s Valmezem. My jsme skončili na celkem hezkém 5.místě. Nejlepší golman byl Petr Halžík (Valmez) a střelec Kuba Šárka s 9 góly ovšem na gólech se podílel celý tým.

Na závěr bych chtěl dodat, že mě osobně se zdál turnaj velice povedený a z naší stránky i v duchu fair play. Všichni hráči hráli naplno a i vnitřní vzahy byli super, protože jsme za celý turnaj neměli rozepře...

Poslední komentáře
26.10.2009 19:47:08: Velmi pekne napsany, skoda jen, ze sem byl fakt hodne nachcipanej, takze sem urcite mohl zahrat lip ...
26.10.2009 15:09:20: To je mi jasný:)
26.10.2009 12:37:14: dik trvalo mi to chvili nez sem to napsal
25.10.2009 23:31:55: Moc pěknej článek..souhlasim se všim,fakt pěkný..:)

FBK HODKOVIČKY PRAHA FBK HODKOVIČKY PRAHA FBK HODKOVIČKY PRAHA FBK HODKOVIČKY PRAHA FBK HODKOVIČKY PRAHA