FBK Hodkovičky Praha

Oficiální stránky florbalového týmu FBK HODKOVIČKY PRAHA

Příští turnaj

Anketa

Statistika

Předpověď počasí

Teploměr

Zimní olympiáda

Slovník

Slovník
CZ - EN
EN - CZ

Turnaje

KRHNAJ 2009

21. 11. 2009

Obhájen titul!!!

Zápasy:

Fbk Hodkovičky Praha 18:1 Hydra A

Fbk Hodkovičky Praha 6:5 E4B

Fbk Hodkovičky Praha 6:6 FBK Sázava

Semifinále:

Fbk Hodkovičky Praha 16:4 Krhúti

Finále:

Fbk Hodkovičky Praha 12:10 KG Petrovice

FBK Hodkovičky Praha obhájili vítězství na Krhnaji a opět po roce jsme mohli zvednout nad hlavy trofej pro vítěze Krhaje!!!

Do naší síně slávy tak můžeme přidat další úlovek, který už byl potřeba po dvou posledních turnajích, kdy se nám na medailové pozice proniknout nepodařilo. Nutno říci, že tento turnaj nebyl zdaleka tak kvalitně obsazen a tak jsme měli cestu k vítězství otevřenou a potvrdili jsme roli největšího favorita a turnaje a obhájce titulu.

A tým FBK Hodkovičky odehrál turnaj v této sestavě: Jirka Fettner- Jindra, Kocour, Viktor, David- Frank, Petr a Kuba.

Tento turnaj se nám povedl takže se mi bude hodnoti velmi příjemně..

Známky 1-10 plus slovní hodnocení

Brankář:

Jirka Fettner- 6 Byl to jeho premiérový start za náš tým. Dostal možná trochu překvapivě přednost před naší stálicí Jirkou Almerem. A nezklamal, navíc hned při jeho premiéře jsme zvedli pohár pro vítěze. Ale na druhou stranu nás nijak moc nepodržel a dostal pár hloupých gólů. Na jeho obranu musím říct, že neměl nikdy moc práce takže si skoro nesáhl na míček. Až konečně ve finále a také to byl jeho nejvydařenější výkon. Ale věřme, že příště to bude ještě lepší..

Obrana:

Jindra- 7 To je defenzivní stálice našeho týmu a ani tentokrát nezklamal a odehrál svůj standart. Navíc přispěl i v útoku dvěma góly. Občas se nevyvaroval školácké chyby při bránění nebo v taktice když se vydal podpořit útok a nechal soupeře jít do přečíslení. Ale jinak zdařilý výkon.

Kocour- 8,5 Náš elitní bek, dříve útočník, ale poslední turnaje už řízný neprostupný obránce s tvrdou střelou. Další z jeho velmi povedených turnajů. Navíc ukázal obrovské odhodlání a týmové pojetí když si nenechal ujít vyřazovací boje a neodjel do práce jak původně měl. Klobouk dolů. Nejvíc na sebe ale upoutal v semifinále svým záchvatem, kdy na půlce zůstal stát a začal se epilepticky klepat a soupeři jen nevěřícně zírali a my se svíjeli smíchem:D škoda, že to není natočené..

Útok:

Kuba- 8,5 Přišel do druhého zápasu a trochu tím rozhodil tým a atmosféru v něm, ne však jeho vinou ale vinou komunikace mezi některými členy týmu. Ale zápas se vyhrál a od té doby to už zas šlapalo a v kombinacích s Kocourem a Frankem si užíval florbal a rozdával radost. A velkou měrou se zasloužil o zisk trofeje.

Frank- 8,5 Nejlepší střelec týmu na turnaji. I já jsem se snad zasloužil o zisk trofeje. A spolupráci s Kubou a Kocourem jsem si jako vždy velmi užíval. Opět tradičním mínusem byly možná někdy zbytečné a přehnané fauly a vyprovokovaná potyčka..:-)ale je to prostě Frankův styl..

Petr Chaloupský- 8 Předváděl velmi dobré výkony na celém turnaji..Opět ukázal, že mu sedí více menší hřiště, kde mohl uplatnit svůj robustní styl a přesnou střelu.

Viktor- 7,5 Konečně se prosadil gólově, bojoval, snažil se. Občas kuriózně zavinil inkasovaný gól, ale vzápětí napravil na druhé straně vstřeleným. Navíc se jako tradičně staral o dobrou atmosféru v týmu.

David- 7 Odehrál jen jeden a půl zápasu jako náhradník, který ani neměl původně hrát. Ale i za tu malou chvíli co hrál ukázal své umění. Poté ale zklamal přestupem do KG Petrovice..Snad to bylo naposled..

 

Frank

Hodkovičky B


Nebudu psát to, jak jsme se na turnaj dostali ani nějaké jiné zbytečnosti, které jistě zmíní někdo jiný. Zkratka béčko nastoupilo v plné sestavě (7 osob) k prvnímu zápasu. Byli jsme natěšení, ale soupeře jsme trochu podcenili. Podlehli jsme mu kvůli našim zbytečným chybám, ale toto byl jediný zápas, kterého jsme litovali, jako našeho provinění. V dalším zápase pokud se nemýlím přišla remíza díky naší smůle. Góly celý turnaj prostě nepadaly, trefovali jsme tyčky a zakončení vázlo. Turnaj byl kvalitně obsazený, čekali jsme asi snazší soupeře. avšak proti domácím jsme se konečně vzpamatovali a porazili jsme je. I v tomto zápasu však nebylo nějak zvlášť vysoké skle, protože domácím přálo štěstí a na týmu už byla vidět značná únava. Bohužel pro nás další zápasy nevypadaly dobře, ale konečně jsme se do toho opřeli a začali hrát úderně a kombinačně. Naše převahové první půle k naší smůle byly soupeřem vždy otočeny na jeho výhru o jednu dvě branky. Po sérii hezkých, ale nevítězných zápasů přišel náš poslední, ale zase nejhezčí zápas o 5. a 6. místo. V 1. půli jsme dostáli 2 gólového náskoku, krásně jsme vykrývali obranu a brankář měl velmi dobré zákroky. Jenže tento tým byl pověstný svou „důraznou“ hrou a po odchodu našeho A-týmu z lavičky jakožto fanoušků to s námi šlo hůře. Soupeř nasadil úderné rány od půlky, míček si vždy vysekal a rozhodčí spal. Dorovnali na 2:2. došlo nám, že musíme hrát důrazněji. Zvýšili jsme na 3:2, 4:3 pak na 5:4. To byl poslední gól zápasu. Bohužel soupeř stihl ještě projet naší obranu a obrátil na 5:7. Skončili jsme tedy na 6. místě.

Není to nic moc umístění, ale na to, že jsme v sestavě hráli poprvé a že nás jeden hráč po dvou zápasech opustil, je to myslím celkem hezké a všichni si zahráli. Byl cítit týmový duch a v posledním zápase skutečné odhodlání. Konec turnaje jsme fandili našemu áčku, které obhájili titul po velmi dlouhém zápase, víc asi budou psát spíše oni.


winmap

Brankář:

Jiří Almer - 8,5 Jednoznačná opora našeho týmu! Bez něj by jsme skončili mnohem hůř. Neudělal žádnou větší chybu a často doslova čaroval. Jedinou malou slabinou bylo, že mu občas vypadávali míčky, ale jinak zcela bezchybný!

Hráči:

Petr Hloušek – 6,5 V obraně hrál celkem dobře, dopředu to byla bída s nouzí. Až na jednu střelu do tyče nic nevyplodil a střelba se mu nedařila. Trochu pokulhával v rozehrávce, ale jako obránce moc chyb nedělal a držel se vcelku dobře.

Vojtěch Cigánek – 7 Jeho největší zásluhou byla hlavně taktická příprava a dirigování střídání. Jako kapitán obstál na výbornou. Jako hráč už nikoli. Dal sice 2 góly ale dopředu moc vidět nebyl a vzadu by se taky dali najít nedostatky. Často příliš váhal s rozehrávkou a ztrácel míč, míst toho aby rychle posunul hru dopředu.

Petr Procházka – 5 Nemůžu dát lepší hodnocení. Nehrál špatně, ale poměrně brzo odešel, takže se neměl šanci projevit. Co hrál, tak jeho výkon byl nevýrazný místy málo důrazný a bojovný. Možná kdyby zůstal delší dobu tak by se rozehrál a podal by lepší výkon.

Tomáš Sixta – 7 Některá střídání se mu visloveně povedla (¨třeba několik s KG), ale jiná byla o dost horší. Myslím, že jeho výkonu prospěl odchod Petra Procházky, protože si pak více zahrál a neměl mezi jednotlivými hrami tolik mezer. V obraně hrál dobře, jen doplácel na svůj věk a v útoku to bylo dost slepé. Nabíhal s míčkem až na brankovou čáru a až poté přihrával. Kdyby přihrával oněco dřív, jistě by udělal lépe. Gólově se prosadil jednou spíše šťastnou náhodou, ale i to se počítá. Dále měl problém s fyzičkou ,a proto často střídal. To je asi vše.

Dominik Říha – 7 v obraně velmi dobrý. Škoda, že se až moc vytahoval do útoku, kde se mu zas tak nedařilo a pak chyběl vzadu. Dal dva góly, ale jeho největší přínos byl v obraně, hrál poměrně čistě a efektivně.

Prokop Šilhavý – 8 hodně toho odběhal, dostával se do šancí, dal 3 góly a připsal si 5 asistencí, což je dobrý. Výborně se doplňoval s Vítkem, škoda jen, že několikrát selhal ve vyložených příležitostech. Plusem je, že se poctivě vracel a hrál čistě.

Vít Chrást – 8,5 náš nejlepší útočník. Obstaral většinu našich gólů. (podle mých výpočtů asi 10branek) Až na výjimky výborný v zakončení. Vracel se a vypomáhal i obraně. Hodně přihrával a kombinoval. Společně s Prokopem tvořili naše nejnebezpečnější útočné duo. Není mu co vytknout, jen doufám že zůstane v B týmu, protože bez něj by jsme byli poloviční.

Veškeré připomínky, statistické údaje, kritika a nesouhlasy v diskuzi.

Tomáš Sixta

 
Žádné komentáře
 
FBK HODKOVIČKY PRAHA FBK HODKOVIČKY PRAHA FBK HODKOVIČKY PRAHA FBK HODKOVIČKY PRAHA FBK HODKOVIČKY PRAHA